Pro základní funkčnost, zpříjemnění používání webu, analytické účely a v případě udělení souhlasu také pro účely cílení reklamy využíváme soubory cookies. Nastavení vlastních preferencí cookies můžete kdykoli upravit odkazem ve spodní části stránek.
       

OZONOVÁNÍ O3 OZONE » HISTORIE O3
HISTORIE O3

HISTORIE OZONE O3

Poprvé pozoroval a popsal vůni ozonu při pokusech s elektrickými jiskrami nizozemský vědec Martinus Van Mauran roku 1785, ale jeho objev byl zapomenut a tento plyn ve skutečnosti " znovuobjevil" až roku 1839 německý chemik Christian Frederick Schönbein na univerzitě ve švýcarské Basileji. Pokládal jej za nový prvek a dal tomuto plynu z důvodu pronikavé vůně jméno ozon ( z řeckého slova pro " vůni" ). Pravou podstatu ozonu odhalili v roce 1845 francouzští vědci Auguste de la Rive a Jean Chares de Marignac, kteří správně předpokládali, že se jedná jen o novou formu běžného kyslíku. Jejich teorii dokázal angličan Thomas Andrews v roce 1856. Roku 1860 francouzský chemik Soret zjistil, že molekulu ozonu tvoří tři atomy kyslíku. Byl to však anglický chemik Andrews, člen londýnské Královské společnosti, který poprvé laboratorně demonstroval oxidační a dezinfekční vlastnosti ozonu.

Roku 1856 byl ozon poprvé použit k dezinfekci operačního sálu a roku 1860 byla v Monaku postavena první čistička pitné vody využívající k čištění ozon. Poté, co velká epidemie cholery zahubila v Hamburku 30 000 lidí, chemik a vynálezce Werner von Siemens ( obrovský německý konglomerát) nesoucí dodnes jeho jméno roku 1901 ve Wiesbadenu postavil první německou vodní čističku využívající ozon.

V roce 1920 Dr. Charles Neiswanger, MD, prezident Chicago Hospital College of Medicine publikoval " Elektro terapeutická praxe". Kapitola 32 má titul " Ozon jako terapeutické činidlo". V roce 1926 Dr. Otto Warburg Kaiserova Institutu v Berlíně oznámil, že našel příčinu rakoviny. Její nedostatek kyslíku na buněčné úrovni. Za jeho objev dostal v roce 1931 Nobelovu cenu za medicínu. A znovu v roce 1944. Je jediným člověkem, který dostal 2 Nobelovy ceny za medicínu. Byl také navržen potřetí.

V roce 1957 Dr. J. Hansler patentoval ozonový generator, který vytvořil základ pro německou expanzi v ozonové terapii v průběhu posledních 35-ti let. Dnes přes 7000 německých lékařů používá ozonovou terapii denně.

Dnes po 125-ti letech používání je ozonová terapie uznaným prostředkem v mnoha vyspělých národech jako jsou : Německo, Francie, Itálie, Rusko, Rumunsko, Česká Republika, Polsko, Maďarsko, Izrael, Japonsko, Mexiko a v 6-ti státech USA. V Kanadě byla doktory založena v březnu 1995 Ozonova asociace B.C., aby se vzdělávalo obyvatelstvo a aby se zvýšilo používání ozonu.

Zdroj: www.srt.cz

INFORMACE a objednat můžete na: Tel.: 608 320 540,  E-mail: hakl@tiniti.eu