Pro základní funkčnost, zpříjemnění používání webu, analytické účely a v případě udělení souhlasu také pro účely cílení reklamy využíváme soubory cookies. Nastavení vlastních preferencí cookies můžete kdykoli upravit odkazem ve spodní části stránek.
       

O NÁS

Vítejte na našich informačních stránkách

Naši specializací je čištění a dezinfekce ozonem Vašich domovů, kanceláří, aut a odstraňování zápachu po domácích mazlíčcích, povodních , požárech a mnoho dalších. Ozon je plyn s typickou namodralou barvou a specifickou vůní, kterou můžeme cítit po letních bouřkách, u moře i na horách. Pro své dezinfekční vlastnosti se již mnoho let využívá k úpravě pitné vody, neutralizaci pachů, likvidaci bakterií, virů a plísní. Je využíván v lékařství pod názvem ozonoterapie. V zemědělství ke snaze zabránit růstu plísní a kvasinek u ovoce a zeleniny. V chemických laboratořích slouží jako oxidační činidlo. V potravinářském průmyslu k dezinfekci provozoven a k povrchové konzervaci potravinářských výrobků. V papírenském a textilním průmyslu se používá k bělení celulózy pro výrobu papíru a také k bělení textilních látek. Ozon likviduje i ty patogeny, které jsou vůči působení chlorových přípravků odolné. Kromě toho proniká plynný ozon i do hloubky pórů materiálů. Výčet možností aplikací je velmi široký a najdete ho dále na našich stránkách pod možnostmi použití.

V moderních interiérech a nových stavbách se dnes používají ve velké míře syntetické materiály. Těkavé organické sloučeniny, které se z těchto materiálů uvolňují spolu s nedostatečnou ventilací mohou být příčinou zdravotních obtíží. K chemickému zatížení se také přidává zatížení bakteriemi, viry a plísněmi. Zdravotní obtíže vyvolané těmito příčinami jsou označovány jako " syndrom nezdravých budov" ( Sick Building Syndrom). Problémy se mohou projevit ihned nebo i za několik let. Jedná se především o dráždění očí a dýchacích cest, bolesti hlavy, alergické reakce, úzkosti a trvalé únavy. Dlouhodobé vystavení tomuto prostředí může být příčinou alergických onemocnění, astmatu, opakujících se chřipek a může vést i k srdečnímu onemocnění.

Antibakterální a čistící účinnost ozonu je vyšší, než u jakéhokoliv jiného použitého chemického prostředku. Na rozdíl od ostatních chemických prostředků, ozon nezanechává nebezpečný odpad, protože se rozkládá zpět na kyslík. Ozon je připravován přímo na místě použítí, proto odpadají veškeré náklady a rizika spojená se skladováním , náročnou přepravou a následnou likvidací chemických látek. Používání ozonizované vody nezatěžuje čističky odpadních vod, jako je tomu u ostatních dezinfekčních prostředků.

Mimořádně významnou roli pro pozemský život hraje ozonová vrstva atmosféry, která stíní ultrafialovému slunečnímu záření a chrání nás tak od slepoty a rakoviny kůže.

Zdroj: www.wikipedia.org

INFORMACE a objednat můžete na: Tel.: 608 320 540,  E-mail: hakl@tiniti.eu