Pro základní funkčnost, zpříjemnění používání webu, analytické účely a v případě udělení souhlasu také pro účely cílení reklamy využíváme soubory cookies. Nastavení vlastních preferencí cookies můžete kdykoli upravit odkazem ve spodní části stránek.
       

ODVLHČENÍ PAMÁTEK » SYSTÉM OCHRANY PAMÁTEK

SYSTÉM OCHRANY A ODVLHČENÍ PAMÁTEK

O čem ostatní jen mluví, nebo sní a předstírají, že to, co mají v hlavě, nebo na papíře, bude také fungovat v provozu. Tak většinou opak je pravdou. Často firmy a jedinci používají nesprávné výrazy a popisy až SCI-FI funkcí, nesprávných popisů technologií, včetně špatného názvosloví. Tyto systémy pak v realitě nefungují, nebo selhávají. Vše je zapříčiněno zejména neznalostí problémů, ale také nodostatečným, podceněným vývojem, nezkoušením a netestováním nových měřicích a přenosových technologií v provozu.

Firma TINITI vznikla na základě mnohaletých zkušeností s vývojem odvlhčovacích a měřících zařízení v SRN, dále pak díky úspěšným realizacím mnoha zakázek ve světě. Firma se specializuje hlavně v oblasti odvlhčování, měření a přenosu dat. I v současnosti naše firma investuje značnou část svých prostředků právě do vývoje, ověřování funkcí a atestů všech přístrojů a systémů TINITI.

Díky našim přístrojům určeným pro měření, záznam a přenos dat, (produktová měřící skupina TINITI), můžeme nejen odvlhčovat památky, ale díky těmto měřícím a záznamovým přístrojům můžeme provádět i dohled nad měřenými daty, a na správném postupu odvlhčování, tak aby nedošlo k žádným případným nevratným škodám. Tato technologie se dá použít v památkově chráněných objektech, kostelech, muzeích, ale také v soukromých domech, veřejných budovách nebo firmách.

Pro lepší názornost zde uvádíme následující obrázky. Na prvním obrázku máme příklad, jak lze monitorovat průběhy odvlhčování na zakázkách v různých koutech světa. Jednotlivé budovy (číslo 1) jsou označeny písmeny A, B, C, D, E. V těchto objektech může být nainstalováno odvlhčovací zařízení TINITI - BASE , PRO , IN , AIR , a zároveň měřící sensory TINITI - SENSOR T+H ve zdech. Tyto senzory jsou napojeny na záznamové a komunikační zařízení TINITI - COM (číslo 2), které odesílá měřená data na SERVER TINITI (číslo 3). Z našich TINITI PC (číslo 5) s přístupem do naší internetové sítě (číslo 4) si tak můžeme na dálku vyčíst veškerá potřebná data o průběhu odvlhčování v daném objektu. Výhodou našeho zařízení je, že můžeme zadavateli, pod přístupovým heslem poskytnout přístup do naší sítě. Zadavatel si tak může, buď na svém PC (číslo 6), nebo na svém mobilním telefonu  (číslo 7) prohlížet průběh odvlhčování.

 

 

Pro lepší vysvětlení funkce uvádíme další příklad řízeného odvlhčování objektu, kde jsou na odlehlých stranách nainstalovany 2 přístroje na odvlhčování TINITI - PRO s možností regulace intenzity a času odvlhčování (ta byla při instalaci nastavena na 100% výkonu). Zároveň zde máme 2 kontrolní měřící TINITI - SENSORY T+H. Každý v jiné části objektu (číslo 1). Dále zde máme TINITI - LOGGER, který zaznamenává měřené hodnoty a pomocí TINITI - COM (číslo 2), tyto data odesílá na SERVER TINITI (číslo 3) a dále se šíří přes internet (číslo 4) do ovládacího PC TINITI (číslo 5) a na PC (číslo 6), nebo například mobilní telefon zadavatele (číslo 7). Zde je pak možné si prohlížet a vyhodnocovat měřené záznamy.

 

 

Vzhledem k tomu, že se jedná o objekt po staletí vlhký, a na základě měřených dat a křivek se ukazuje, že odvlhčování probíhá příliš rychle, a mohlo by dojít k poškození například fresek. Tak z ovládacího PC TINITI (číslo 5) odešleme informaci na změnu intenzity odvlhčování pro odvlhčovací přístroj TINITI-PRO (A) na hodnotu 75% výkonu a pro odvlhčovací přístroj TINITI-PRO (B) na hodnotu 50% výkonu. Tuto informaci pošleme přes SERVER TINITI (číslo 3) do přístroje TINITI - COM, který tyto informace předá do TINITI - LOGGERU (číslo 2), ten následně provede přeprogramování intenzity odvlhčovacích přístrojů (číslo 1). Zadavatel může následně sledovat změnu průběhu na svém PC (číslo 6), nebo případně mobilním telefonu (číslo 7). Samozřejmě, že je možné měřit i jiné měrné veličiny, znečištění ovzduší, plyn, hladinu vody, otřesy půdy, pohyby sesuvu půdy, ale i například počet návštěvníků. Interval snímání času se dá na TINITI - LOGGERU nastavit dle potřeby. Tyto data se ale dají vyčítat i Off-line pomocí připojení kabelem k PC v místě realizace zakázky. Samozřejmostí je možnost nastavovaní ALARMŮ až na 6 oddělených kanálů, jako mezních hodnot, například při překročení povoleného limitu. Všechny formuláře, tabulky a data se dají přečíst pomocí MS EXCEL, nebo APPLE i Works Numbers.

 

 

 

INFORMACE a objednat můžete na: Tel.: 608 320 540,  E-mail: hakl@tiniti.eu