Pro základní funkčnost, zpříjemnění používání webu, analytické účely a v případě udělení souhlasu také pro účely cílení reklamy využíváme soubory cookies. Nastavení vlastních preferencí cookies můžete kdykoli upravit odkazem ve spodní části stránek.
       

VYSVĚTLENÍ POJMŮ » VÝKLAD PRO ODPŮRCE

ELEKTRO - FYZIKÁLNÍ ODVLHČOVÁNÍ ZDIVA

Elektro fyzikální odvlhčování zdiva zná dva způsoby:

1.    Osmózou: ( Stejnosměrným proudem )

Jednak aktivní osmózou a nebo pasivní osmózou. Tento systém zásadně využívá výhradně stejnosměrný proud.

2.    Elektromagnetickými vlnami: ( Střídavým proudem )

Funkce tohoto způsobu je bohužel často vysvětlována fantastickými argumenty od “pseudoodborniků” kteří o této správné funkci ještě neslyšeli a nebo tyto základní zákony fyziky nepochopili . Bohužel přivedou tyto “pseudoodbornici” tuto absolutně seriozní metodu do nedůvěry. Při vysvětlování používají kosmické záření, stav slunce, magnetické pole a nebo vytváří nesmyslně odborné výrazy jako bezdrátová osmóza, elektrokybernetika, impulsrezonance a další jiné.

Přitom lze funkci snadno a přesně vysvětlit pomocí fyziky.

My vycházíme ze zákonů fyziky, že energie se nedá v přírodě vytvořit, jen přenést.

Pro lepší pochopení uvádíme první příklad :

Kámen v klidu leží na zemi,  na něj působí potenciální energie, když do něj strčíme, tak se pohybuje na základě energie, kterou jsme do něj dali nárazem,  třením o zem se energie spotřebuje a kámen se opět zastaví ( uvede se do klidu).

Druhý příklad :

Když  zvedneme například knihu ze stolu a uložíme jí do police, která je o  jeden metr výš,  kniha zůstane ležet, ale potenciální energie se zvýšila. Když  vysuneme knihu z police a pustime ji odbourá se do ni vložená energie a kniha spadne dolů na zem. Podobně se chová voda ve zdi. V kapilárech tělesa, nejenom zdi, stoupá voda nahoru a přemůže přitažlivost zemskou, síla která tu vodu nechá stoupat je povrchové napětí.

Tato vlastnost tekutin se dá lehce pozorovat v každodenním životě. Když  pozorujeme okraj hladiny vody ve sklenici ,tak můžeme vidět, že hladina vody  na okraji se zvedá. Když tuto sílu  zmenšíme, zmenšíme energii která tu vodu v kapilárách vynesla, klesne tedy voda v kapilárách na novou úroveň nižší, až je zase energie přitažlivosti zemské a energie ve vodě v rovnováze. Na tomto místě je již vidět funkce našeho zařízení. My vysíláme do zdi přesně definované elektromagnetické impulsy, které konzistenci vody změní, změní také tu vnitřní sílu. Tento proces se odehrává v molekulární vazbě molekul vody. Je pravda, že v kapiláře probíhá více procesů, které také tuto funkci ovlivňují, podporují silné vypařováni vody, ale doufáme, že pro porozumění funkce našich přístrojů stačí tento výklad.

Rozhodující je poznatek, že voda není nijak znehodnocena. Voda se může nadále užívat jako “pitná voda” pro lidi i zviřata, rostlinám neublíží, voda zůstane k životnimu prostředí  neškodná a k dispozici.

I když tento proces jen pomalu a plynule probíhá musíme si uvědomit s jakým velkým množstvím vody se zabýváme.

Další příklad :

Rodinný podsklepený dům o rozloze 8m x 8m má zdi asi 36 cm tlusté a je navlhlý do výšky 1 metru nad zemi. Obsah postiženého zdiva je :

Obvod 4 x 8 = 32m  Výška  je 2,5 + 1 .= 3,5 metru

Obsah je  32 x 3,5 x 0,36 = 40,32 cbm.

Když by měla zeď 15% vlhkost, tak to odpovidá 6 cbm vody = 6000 litrů. Standardní vlhkost zdi se má pohybovat mezi 2 až 4% což v našem příkladě odpovídá při 3% asi 1200 litrům vody. V tomto rodinném domě je o 4800 litrů vody navíc. Z toho vyplývá, že zdi špatně izolují a my neefektivně a draze topíme. Vzduch je moc vlhký, vlhkost nám poškozuje nejen nábytek, vznikají nebezpečné karcinogenní plísně a vážné zdravotní komplikace, jako jsou astma , revmatické nemoci a různé alergie. Naše zařízení může tento rodinný dům asi za 8 měsiců odvlhčit až na tu standartni vlhkost. Jak rychle odvlhčovaní probíhá záleží na mnoha aspektech, složení zdiva,  složeni vody , zda je objekt obydlen – neobydlen, teplo, zima atd. . Jaké  jsou soli a minerály ve vodě rozpuštěné. V extrémních připadech může vysušování trvat i několik let ( hrady, zámky a jiné památky).

INFORMACE a objednat můžete na: Tel.: 608 320 540,  E-mail: hakl@tiniti.eu