Pro základní funkčnost, zpříjemnění používání webu, analytické účely a v případě udělení souhlasu také pro účely cílení reklamy využíváme soubory cookies. Nastavení vlastních preferencí cookies můžete kdykoli upravit odkazem ve spodní části stránek.
       

VYSVĚTLENÍ POJMŮ » VLHKÉ STĚNY A ZDI

VLHKÉ ZDI

Problém vlhkých zdí se v dnešní době vyskytuje u více jak 60% všech domů starších 25 let. Tento problém se navíc měsíc od měsíce a rok od roku zhoršuje. Vlhké zdi jsou celosvětovým problémem. U domů a staveb se během desetiletí vytrácí funkčnost horizontální izolace. U některých staveb, jakými jsou například památky, tak tam se horizontální izolace vůbec nevyskytovala. Mnoho poškozených staveb kapilární vzlínající vlhkostí najdete po celém světě, možná i právě Váš dům patří mezi ně.

Vlhké zdi zvyšují náklady na opravy, ale také zároveň snižují hodnotu objektu. V dnešní době je velice problemetické prodat vlhký dům za výhodnou cenu. Vlhké zdi izolují daleko hůře, než zdi suché. Vlhké zdi nám hodně prodražují provoz vytápění objektu, zdi jsou vnímané jako studené a studené opravdu jsou. Pobyt v takových prostorách je pocitově nevlídný. Naopak zdi suché mohou ušetřit za energii na vytápění 30-40%.

U staveb, které mají vlhké zdi, jde o jejich nejdražší a dlouhodobé poškození. Toto poškození je potřeba co nejdříve odstranit. Protože k vlhku často patří i plíseň. A tato kombinace už může být v mnoha případech zdravotně závadná pro delší pobyt. Nechceme zde vyhrožovat smrtí, ale i uvedené příčiny mohou mít dlouhodobě úmrtí za následek. Vlhké zdi jsou škodlivé hlavně v dětství, mají často za následek vznik různých alergií, problémy cest dýchacích, ale kolikrát si zaděláváme na problém pro budoucí stáří s revma kloubů, ale i s poškozenou kůží a pletí. Málo kdo si uvědomuje, že třeba astma, které trápí mnoho lidí na celém světě, souvisí právě s vlhkými stěnami, které jsou napadeny plísní a toto prostředí nás provázelo v dětství.

V dnešní době technického pokroku a moderních technologií se ale těmto problémům dá úspěšně bránit. Odpovídá tomu mnoho odlišných a často i nepřehledných výčtů řešení. Pokud se Tento problém týká i Vás, neváhejte a kontaktujte nás. Naše zařízení fungují i jako prevence proti kapilární vzlínající vlhkosti. Jak se říká "Čert nikdy nespí".

Řešení systém TINITI je tu pro Vás, Vaše zdraví a sucho Vašeho domova.

VLHKÉ STĚNY

Vlhké stěny jsou skoro vždy důkazem problémů s tepelným mostem, nebo s větrámím postižených prostor. Z našich domovů se často stává neprodyšné vězení. Místo přírodních materiálů používáme různé syntetické a chemicky vyrobené materiály. Na zdi natíráme neprodyšné nátěry, polepujeme stěny tapetou, a to má za následek, že stěny bez přirozeného dýchání nemohou být chráněny před kondenzační vlhkostí a plísněmi. Bohužel tak málo stačí abychom si naprogramovali budoucí vlhké stěny.

Vlhká stěna je vždy povrchovým problémem, Částečně se jí dá pomoci větráním, ale pokud se neporadíte s odborníkem, může taková povrchová vlhkost přejít až do samotného jádra zdi a pak se z vlhkých stěn stávají vlhké zdi. Tento problém lze rozpoznat pomocí snímkování termokamerou. I když se rozhodnete například pro řešení zateplení fasády a obvodových stěn, je důležité si uvědomit, že uvnitř máte stále vlhké stěny. A tyto stěny dokáže odvlhčit právě náš systém TINITI. Pak budete mít zateplený, ale i zároveň suchý a zdravý domov.


INFORMACE a objednat můžete na: Tel.: 608 320 540,  E-mail: hakl@tiniti.eu