Pro základní funkčnost, zpříjemnění používání webu, analytické účely a v případě udělení souhlasu také pro účely cílení reklamy využíváme soubory cookies. Nastavení vlastních preferencí cookies můžete kdykoli upravit odkazem ve spodní části stránek.
       

VYSVĚTLENÍ POJMŮ » PLÍSEŇ

PLÍSEŇ

Plísně se stávají velkým problémem 21. století, a to nejen v domácnostech, ale i všude kolem nás. Některé plísně sice mohou být neškodné, ale věřte, že těch je opravdu naprosté minimum. Plísně jsou spíše nebezpečné a mohou být pro lidi až smrtelné! Vyvolávají různé onemocnění, jako jsou alergie, ale především i astma. To co mnohdy vidíme na zdi v podobě plísně, je jen zlomek toho co ve skutečnosti obsahuje vzduch v místnostech, to co je obsaženo ve zdivu, ale i to co se usazuje na našem oblečení a našich věcech. Naše moderní byty a domy jsou v dnešní době tou nejlepší líhní pro plísně. Studené ložnice bez pohybu vzduchu, vestavěné skříně, vlhké zdi, dobře utěsněná plastová okna a zateplený, naprosto neprodyšný prostor. Spojení dřeva, omítek, koberců, porézních stěn a vlhkosti je přímo živná půda pro výskyt plísní.

Plíseň potřebuje pro svůj život a rozvoj tyto základní podmínky:

  • Vlhkost, jako jsou vlhké zdi, kondenzační vlhkost a nebo vysokou vlhkost vzduchu.

  • Správnou teplotu, vzduch bez pohybu.

  • Prach, textilie, dřevo, omítky, barvy a všechny porézní materiály.

Díky takovému masovému rozmnožení se i z tzv. neškodných plísní stávají plísně nebezpečné pro naše zdraví i náš život. Ten kdo trpí nějakou alergií, nebo Astmatem, by se vůbec v takovém prostoru neměl zdržovat, a už vůbec ne  dlouhodobě přebývat. Tyto plísně se tak pro své okolí stávají permanentním jedem. Ale samotná plíseň je vždy příčinou něčeho. To něco, jsou vlhké domy, mnohdy od vzlínavé kapilární vlhkosti, a nebo špatné užívání nemovitosti, poškození okapů, střech, různé zatékání dešťové vody a podobně. Jediná metoda pro úspěšné zbavení se plísně, je odstranit příčinu vzniku. My Vám můžeme pomoci se plísně zbavit. Odvlhčením Vašeho domu nebo bytu systémem TINITI, dezinfekcí a odstraněním plísně pomocí OZONU O3. Více se o těchto možnostech dozvíte na odkaze “OZONOVÁNÍ O3”

INFORMACE a objednat můžete na: Tel.: 608 320 540,  E-mail: hakl@tiniti.eu