Pro základní funkčnost, zpříjemnění používání webu, analytické účely a v případě udělení souhlasu také pro účely cílení reklamy využíváme soubory cookies. Nastavení vlastních preferencí cookies můžete kdykoli upravit odkazem ve spodní části stránek.
       

VYSVĚTLENÍ POJMŮ » VYSUŠENÍ A ODVLHČENÍ

VYSUŠENÍ ZDI

Vysušením zdi se rozumí zastavení prostupu vlhkosti do zdi mechanickou cestou z venku, nebo ze spodu, pomocí obnovení horizontální a vertikální izolace. V současné době můžeme k tomu použít následující možnosti:

 1. Horizontální izolace tvořená mechanickou cestou, zde se využívá podřezání zdiva strojní pilou, vkládání dodatečných izolací, nebo výměna částí zdiva a vložení dodatečných izolací jako při nové výstavbě.
 2. Horizontální izolace chemickou cestou, zde se používá hloubkové navrtávání šikmých děr do zdí,a následně se provede chemická injektáž, pod tlakem, bez tlaku.
 3. Venkovní izolace horizontální a vertikální, která se provádí výkopem, následnou drenáží a utěsněním kolem stavby, tak aby nedocházelo ke styku zdí s vlhkostí. Tato izolace ale není vhodná proti vzlínající kapilární vlhkosti. Může pouze částečně proces provlhání omezit.

Všechny tyto uvedené způsoby neodvlhčují zdi aktivně, vždy musí zeď vyschnout sama, což může mnohdy trvat i několik let. Například provlhlá zeď nebo nasáklá zeď po povodních do úplně suchého zdiva, bude vysychat na původní hodnotu řádově kolem 10 - 15 let. Což samozřejmě v průběhu tak dlouhé doby může zapříčinit nevratné poškození stavby a vzniku nežádoucích plísní.

ODVLHČENÍ ZDI

Za odvlhčení zdi považujeme aktivní snížení vlhkosti ve zdi a následnou prevenci proti těmto opětovným provlhčením. I zde existuje výběr z více možností a používaných dostupných technologií.

 1. Infračervené panely na odvlhčování.
 2. Mikrovlné vysoušení.
 3. Elektroosmóza, aktivní a pasivní.
 4. Elektrofyzikální metody.
 5. Systém TINITI.

Vhodnou volbou pro aktivní odvlhčení od vzlínavé kapilární vlhkosti je systém TINITI PROFIDRY:

 • Systém TINITI pracuje na základě elektrofyzikální metody.

 • Systém TINITI ale využívá pevné i variabilní frekvence impulzů.

 • Systém TINITI ale využívá proměnlivou hodnotu času aktivního a pasivního působení.

 • Systém TINITI ale využívá proměnlivou hodnotu výkonu aktivního impulsu.

 • Systém TINITI ale dokáže měřit, analyzovat a přenášet tyto hodnoty na dálku.

 • Systém TINITI ale dokáže regulovat intenzitu a čas rychlosti odvlhčování.

 • Systém TINITI je ekologický, efektivní, nejlevnější, s obrovskou variabilitou.

 • Systém TINITI je moderní funkční technologie.

 • Systém TINITI může být bez problému demontován, nezanechává neodstranitelné následky.

Také u těchto aktivních systémů existují problémy. Proti kapilární vzlínající vlhkosti se například nehodí infračervené panely a mikrovlné vysoušení. Elektroosmóza má také své hranice pro použití. Elektrofyzikální systémy jsou výhodné pro použití odstranění kapilární vzlínající vlhkosti z velké části. Náš systém TINITI rozšiřuje možnost využití těchto moderních metod s výše vyjmenovanými funkcemi a je pro odvlhčování kapilární vzlínavé vlhkosti nejvhodnější.

INFORMACE a objednat můžete na: Tel.: 608 320 540,  E-mail: hakl@tiniti.eu